1. Saada oma telefoninumber ja klienditugi helistab teile ise tagasi.
  2. Captcha kontroll:
User login

E-POE LOOMINE JA MAJUTAMINE RADICENTERIS


Radicenteri veebimajutus pakub erinevaid lahendusi e-poodide loomiseks, arendamiseks ja majutamiseks.

Millist e-poe tarkvara valida
Tasuta on saadaval suur valik erinevaid valmis ja tasuta e-poe rakendusi, millest kokkuvõte on leitav lehekülje lõpus. Valiku puhul ei soovita me kiirustada. Kui kord on üks rakendus kasutusele võetud, siis hiljem teisele tarkvarale üleminek on võimatu või väga keeruline, kuna erinevate lahenduste ülesehitus on väga erinev, ning enamasti eeldab see praktiliselt nullist alustamist.

Millist veebimajutuse lahendust on vaja
E-poe arendamise ja käivitamise etapis piisab harilikult tavalisest veebimajutuse paketist. Juhul, kui tegemist on e-poe tarkvaraga, mis ei nõua palju riistvaralist ressurssi, külastajaskond või tootevalik on väikesed, siis piisab samuti veebimajutuse kontost jagatud serveril.

Kui aga poel on suurem külastajaskond, kasutusel on ressursinõudlik tarkvara (Magento, Prestashop või paljude lisavidinatega WordPress/WooCommerce), tuleks üle minna pilveserveri paketile, kus ressursid on ainult teie poe päralt ja neid ei tule jagada teiste kasutajatega. Otsust võimsama serverilahenduse kasutuselevõtmiseks ei tasu väga pikalt edasi lükata, sest ühel hetkel võib pood olla kasutajate jaoks "liiga aeglane".


Milliseid makselahendusi kasutada
Juhul, kui tegemist on väga väikese e-poega, mille tellimuste arv on väike või toodete iseloom on selline, mis ei nõua automaatset pangalingi makset, võib esialgu piirduda lihtsa ettemaksuarvete süsteemiga, kus klient laeb tellimust tehes arve alla ja tasub atavalise pangaülekandega.

Kui tellimuste arv on suurem ja tellimuste käsitlemine ja logistika automaatne, tuleks kindlasti kaaluda pangalinkide kasutuselevõttu.


Mida veel meeles pidada?
+ Kasutusele soovitaksime võtta vabavaralise tarkvara, mille puhul on teada, et leidub piisavalt arendajaid, kes saaksid tulevikus teid e-poe arendamise juures aidata. Sellest on kasu siis, kui teie e-poe esialgu üles ehitanud ettevõte peaks tegevuse lõpetama.
+ E-poe tarkvara puhul tuleb sarnaselt kodulehega jälgida, et tarkvara ja selle lisaosad oleksid alati uuendatud.
+ Tutvuge kindlasti Tarbijakaitseameti leheküljega, mis puudutab e-kaubandust.

 
 


KASULIKUD LINGID

Tarbijakaitseamet
http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/ettevotjale/e-kaubandus

Eesti e-kaubanduse Liit
http://e-kaubanduseliit.ee/
 

 

E-POE LOOMISE EELISED RADICENTERISLIHTNE PAIGALDADA

ENAMLEVINUD TASUTA E-POE RAKENDUSI SAAB PAIGALDADA VEEBIMAJUTUSE KONTOL AUTOMAATSE SKRIPTI ABIL. SELLISEL MOEL SAATE LIHTSA VAEVAGA TESTIDA JA LEIDA TEILE SOBIVA LAHENDUSE.SERVER VASTAVALT ALUSTAVA E-POE VAJADUSELE

E-POE KÄIVITAMISE FAASIS JA VÄIKESE TOOTEVALIKU JA KÜLASTAJASKONNA PUHUL SAAB ALUSTADA TAVALISE VEEBIMAJUTUSEGA.KÕIK VAJALIK ÜHEST KOHAST

E-POE USALDUSVÄÄRSUSE TÕSTMISEKS SAATE TELLIDA SSL SERTIFIKAADID, PANGALINKIDE JAOKS AITAME LUUA TURVALISED PANGALINGI VÕTMED. E-POE VARUNDUSTE OSAS SAATE ALATI ABI RADICENTERI KASUTAJATOELT.

 


ENAMLEVINUD TASUTA E-POE LAHENDUSED
 

E-POE RAKENDUS

KUVATÕMMIS

WooCommerce

Link arendaja kodulehele: http://www.woothemes.com/

WooCommerce ei ole iseseisev e-poe rakendus, vaid WordPress sisuhaldussüsteemi laiendus.

Plussid: WooCommerce-i haldamine ja paigaldamine on lihtne, eriti siis, kui teil on kogemused WordPressi kodulehega. Kasutada saab Wordpressi tasuta ja tasulisi pluginaid ning teemasid.

Miinused: Halduslides võib muutuda natuke keeruliseks, kuna sisaldab poele ka muid WordPressiga seotud menüüsid. Samuti nõuavad uuemad WordPressi teemad ja pluginad sageli rohkem ressursse, mistõttu võib e-pood peagi vajada üleminekut pilveserverile.

Paigaldamine: WordPressi saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga. WooCommerce on lisaplugin, mis tuleb paigaldada WordPressi haldusliidese kaudu.


 
   

VirtueMart

Link arendaja kodulehele: http://dev.virtuemart.net/projects/virtuemart

VirtueMart on Joomla vaste WordPressi WooCommerce e-poe rakendusele.

Plussid: Funktsionaalsus on sarnane Prestashopile. Rakendust on lihtne paigaldada ja kasutada siis, kui Joomla on juba tuttav. Saadaval on palju lisapluginaid, kuigi suur osa neist on tasulised. VirtueMartil on väga hea tugi kasutajate foorumite näol ja põhjalik dokumentatsioon.

Miinused: Sisse-ehitatud funktsionaalsuste hulk on tagasihoidlik. Laiendusi ja lisapluginaid on saadaval, aga suurem osa neist on tasulised.

Paigaldamine:
Joomla saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga. VirtueMart on lisaplugin, mis tuleb paigaldada Joomla haldusliidese kaudu.

 
   

Magento

Link arendaja kodulehele: http://magento.com/

Magento on üks populaarsemaid e-poe rakendusi. Seda eelkõige tohutu hulga erinevate võimaluste tõttu, mida see tarkvara endas sisaldab.


Plussid: Suur hulk funktsionaalsusi, saadaval on sadu kvaliteetseid kujunduspõhjasid. Poodi on võimalik seadistada vastavalt teie soovile. Kui olete kord selle tarkvara kasuks otsustanud, siis tõenäoliselt tulevikus seda välja ei vaheta. Enamus teisi rakendusi ei saa ka lisapluginatega lähedale Magento võimekusele.

Miinused: Magento on tohutu ressursiõgard. Valides selle platvormi, tuleb arvestada kohe, et pigem varem kui hiljem tuleb jagatud veebimajutuse asemel kolida pood VPS-ile (pilveserverile). Soovitatakse isegi majutada poe backend eraldi serveril. Suur hulk lisavõimalusi ja erinevaid seadistamise võimalusi võib algaja arendaja ka segadusse ajada.

Paigaldamine: Magento saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga.


 
   

PrestaShop

Link arendaja kodulehele: https://www.prestashop.com/

PrestaShop on oma funktsionaalsuselt peaaegu võrreldav Magentoga. Tegemist on populaarsust kasvatava e-poe rakendusega.

Plussid: Suur valik funktsionaalseid müügiks vajalikke tööriistu, cross-selling, sooduskupongid jne. Väga hea valik tasuta ja tasulisi lisaosasid ja kvaliteetseid kujunduspõhjasid. Saadaval on nii tasuta kui tasulist kasutajatuge.

Miinused: Mõned funktsionaalsust tõstvad lisaosad võivad olla tasulised. Kui toodete ja külastuste arv kasvab, nõuab e-pood juba võimsamat veebimajutuse paketti.

Paigaldamine:
PrestaShopi saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga.

 
   

osCommerce

Link arendaja kodulehele: http://www.oscommerce.com/

osCommerce on lihtne ja kerge rakendus, mis peaks sobima väikesematele e-poodidele. Teda on lihtne kasutada ja hallata, eriti kui toodete ja klientide valik pole väga suur.

Plussid:osCommerce haldusliides on lihtne ja selle selgeks õppimine ei võta palju aega. Saadaval on üle 7000 lisaplugina. Abi probleemide korral leiab kindlasti väga populaarsest osCommerce tugifoorumist. Rakendus ei nõua eriti palju serveri ressursse.

Miinused: Baasfunktsionaalsus ei ole eriti suur, kuid suur hulk lisaosasid võimaldab seda lahendada. Kindlasti tuleks hankida professionaalne kujundus, sest baasinstalli välimus oleks pärit nagu eelmisest sajandist ( http://demo.oscommerce.com/)

Paigaldamine: osCommerce saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga.


 
   

OpenCart

Link arendaja kodulehele: https://www.opencart.com/

OpenCart on oma lihtsuselt ja funktsionaalsuselt võrreldav osCommerce ja Zen Cartiga. Tegemist on suhteliselt lihtsa e-poe tarkvaraga, mida on kerge selgeks õppida.

Plussid:
OpenCart-i standardkujundus on suhteliselt viisakas, CSS-i on võimalik muuta poe halduspaneelis. Lisaks on saadaval mõistliku hinnaga professionaalseid kujunduspõhju, tasuta ja tasulisi lisaosasid (~13 000).

Miinused: Vahemälu ja SEO rakendusi ei ole sisse ehitatud. Seega võib ilusamate linkide ja sujuva töö tagamine nõuda poe põhjalikumat optimeerimist.

Paigaldamine: OpenCart saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga.


 
   

Zen Cart

Link arendaja kodulehele: https://www.zen-cart.com/index.php

Zen Cart  on praegusel hetkel suhteliselt vähe levinud, lihtne e-poe rakendus.

Plussid: Rakendusele on saadaval ligi 2000 tasuta lisasosa, samuti on ta populaarne paljude välismaiste programmeerijate hulgas oma lihtsa ja puhta koodi tõttu. Mitmeid seadeid on võimalik oma soovi järgi kohandada ka ilma programmeerimisoskusi omamata. Saadaval on väga hea dokumentatsioon, tugifoorumid ja mahukas wiki.

Miinused: Kindlasti vajab Zen Cart korralikku kujundust, vaikimisi paigaldusega kaasa tulev kujundus näib pärinevat eelmise sajandi 90-ndatest aastatest. Kuna ta ei ole Eestis eriti levinud, siis võib tekkida raskusi kohaliku programmeerija leidmisel.

Paigaldamine: ZenCart saab paigaldada Installatron automaatse paigaldajaga.