1.Kuidas kolimine toimub?
Kolimine toimub automaatselt. Üle viiakse kõik kodulehed, failid, andmebaasid, meilikontod koos sisuga. Kolimisest ei teavitata üksikute kontode kaupa ette. Peale kolimist saadetakse kliendikonto kontaktmeilile automaatne teavitus koos esialgse infoga, kuidas serverikontole logida.

Oluline info enne kolimist:

A. Domeenid suunatakse ümber cPaneli serverile 1h jooksul peale ülekolimise teostamist.
Kolimisega seoses muutub ka domeeni IP aadress. Uus IP aadress teatatakse e-kirja teel, kui konto on kolitud uuele serverile.
Kui teie domeen ei kasuta Radicenteri nimeservereid, tuleb domeen suunata peale kolimist uuele IP aadressile.

B. Kui kasutate https-i ning olete failid paigutanud private_html kausta, siis need tõstetakse küll üle cPaneli serverile, kuid lehekülge serveeritakse siiski public_html kaustast. Kui soovite, et private_html kaustas olnud failid oleksid veebi kaudu kättesaadavad, tuleb need käsitsi ümber tõsta public_html kausta kas enne või peale ülekolimist.

C. SSL sertifikaate ei kolita üle ning cPanel tekitab kõikidele domeenidele automaatselt tasuta AutoSSL sertifikaadid (SECURITY – SSL/TLS Status). Auto SSL aktiveerumisel võib esineda viivitusi. Selleks, et domeenile või alamdomeenile saaks Auto SSL sertifikaadi väljastada, ei tohi domeeni kataloog olla parooliga kaitstud.

D. Enne kolimist soovitame konto üle vaadata ning kustutada kõik mittevajalikud failid, e-posti aadressid, MySQL kasutajad ning andmebaasid. See muudab kolimise tunduvalt kiiremaks ning aitab hoida cPaneli serveri puhtana. Samuti tuleks kontolt kustutada kõik mittevajalikud domeenid.

2. Mis muutub ?
Koduleheküljed töötavad edasi, meilikontod töötavad edasi. Kliendid, kes kasutavad endiselt PHP 5.3, saavad senisest töökindlama lahenduse. Webmaili lisandub funktsionaalsust juurde, klient saab ise kontrollida kirjade kohalejõudmist. Kliendid, kes on kasutanud erilahendusi kataloogipuu osas (osa faile aste ülevalpool public_html kataloogi), peaksid kodulehe koodi üle kontrollima peale kolimist.

PHP versioon
cPanel serverile kolimisel muutub kõikidel domeenidel PHP versioon vaikimisi PHP 5.6-ks
Serveri halduspaneelis saab peale kolimsit valida järgmiste versioonide vahel: 5.3, 5.6, 7.0, 7.1 ja 7.2

Turvalisus
Nii E-posti kui FTP ühendused toimivad edaspidi ainult üle turvatud SSL/TLS ühenduse.

Kõige olulisem muudatus on see, et edaspidi tuleb kasutada meiliprogrammides (Outlook, Thunderbird, mobiiltelefonide rakendused) serveri nimena domeeninime, näiteks mail.teiedomeen.ee. Kui kolimine on toimunud, tuleb meiliprogrammis serveri nimi aXXX.radicenter.eu asendada domeenipõhise serveri nimega mail.teiedomeen.ee või lihtsalt teiedomeen.ee. Samuti tuleb kasutada turvalisi porte (POP3 995, IMAP 993, SMTP 587 (või 465))

cPanelis sõltuvad mitmed ressursid tellitud paketist (sealhulgas, aga mitte ainult inode arv, kettaruum, RAM, CPU). cPaneli baaspaketi ressursid erinevad DirectAdmini omadest. DirectAdmini paketid muudetakse ümber cPaneli pakettideks vastavalt kliendi ressursikasutusele. Täpsem info uute pakettide kohta: https://www.radicenter.ee/et/cPanel-technical-specs

3. Mida üle ei kolita
Kuna süsteemid on oma olemuselt erinevad, siis mõningaid asju ei ole võimalik automaatselt üle kolida:

– SSL sertifikaadid. SSL sertifikaate üle ei kolita. cPanelis aktiveeritakse kõikidele domeenidele tasuta automaatsed Auto SSL sertifikaaid.
– Majordomo mailinglistid. cPanelis puuduvad Majordomo mailinglistid. Nende asemele saab luua Mailman programmiga uued mailinglistid.
– Privaatsed IP aadressid.
– CRON-id
– Aliasdomeenide DNS kirjed
– Roundcube aadressisaamatud (kasutajad saavad need endale varundada Roundcube webmaili kaudu)

OLULISED LINGID

Radicenteri cPaneli juhendid kasutusjuhendite andmebaasis
https://kb.radicenter.ee/CAT/cpanel

Radicenter 2019