Osad kliendid on raporteerinud probleeme seoses OwnCloudi kasutamisega. Siia on toodud mõned töötavad lahendused:
1. HTTPS veateade töölaua rakenduse kasutamisega
– Kui teil ei ole tellitud või aktiveeritud HTTPS ühenduse jaoks SSL sertifikaati veebimajutusele/domeenile, ei saa rakendus serveriga ühendust (vaikimisi üritab ühendust võtta üle HTTPS’i). Lahendus oleks klientprogrammile lisada aadressireale aadressi ette http://
– Igal cPaneli kontol on automaatsed tasuta Comodo AutoSSL sertifikaadid. Seega peaks toimima ka HTTPS korrektselt. Kas teil on Owncloud installitud HTTPS kaudu või hiljem muudetud sätted owncloudis HTTPS alla?

2. Webdaw ja kaughaldus ei toimi (Windows / Linux / Android / iOS)
Õiguste kasutus oleneb serveri turvalisuskonfist. Tuleks proovida ühte järgnevatest:
– Kui murekoht on ainult mobiilsete seadmetega, tuleks cPaneli kontol deaktiveerida Mod_Security lisaosa!
– Kui murekoht on kõikide seadmetega, peaks lisama ownCloudi rooti .htaccess faili read:

<files "remote.php">
   Order allow,deny
   Allow from all
</files>

 

Kui juhtub et funktsionaalsus siiski on veel piiratud, võib lisada ka järgmised read:

<Limit GET POST>
   order allow,deny
   allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
   order allow,deny
   allow from all
</Limit>

 

3. Kolmandate osapoolte skriptid ownCloudis ei toimi teie serveril
Meie serveritel toimib OwnCloud “out of box” põhimõttel – ehk kõik mis installiga kaasas ja aktiveeritud peaksid tõrgeteta toimima veebikasutuses.
Mõnikord on ilmnenud probleeme, kus kolmandate osapoolte lisad ei pruugi toimida – selleks veenduge et lisa, mille installite owncloudile oleks serveri poolt toetatud. (Rohkem infot saab kindlasti konkreetse rakenduse kodulehelt.) Kui antud lisa nõuab mõne PHP mooduli või apache lisa lisamist serverile, siis võite teha meile nö. “Feature requesti” , saates vastavasisulise soovi klienditoe mailiaadressile. NB! Kui te kasutate jagatud hostingut, siis toimub uute lisade lisamine eranditult ainult piisava huvi olemasolul (Rohkem kui 3 soovijat) ning juhul kui soovitud lisa ei põhjusta serverile põhjendamatut lisakoormust.

Enamus lisarakendusi saab aga kasutaja ka ise laadida üle SSH (Meil on olemas nii git kui mercurial tugi!) – näiteks WebODF korral on olemas õpetus SIIN

4. OwnCloud ja suurte failide upload
Lahendus on välja pakutud SIIN

Radicenter 2024
See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.