Rahvusvaheline domeeniregister ICANN kontrollib domeenide registris olevate andmete õigsust ja seoses sellega saadab domeeni kontaktmeili aadressile kirja, mis sisaldab linki domeeni omaniku andmete kinnitamiseks.

Kui andmeid mitte kinnitada, siis deaktiveerib rahvusvaheline domeenide register domeeni.

Andmete kinnitamist nõutakse järgnevatel juhtudel:

1. Domeeni registreerimisel – domeeni registreerimisel on oluline määrata domeeni kontakt e-posti aadressiks toimiv aadress, kuna peale domeeni registreerimist saadab register kontaktmeili aadressile kirja, mis sisaldab linki e-posti aadressi kinnitamiseks. Peale aadressi kinnitamist muutub domeen aktiivseks. Kinnitamine tuleb teha 15 päeva jooksul.

2. Domeeni registreeringu pikendamisel – domeenide register saadab kirja, mis sisaldab linki e-posti aadressi kinnitamiseks. Kinnitamine tuleb teha 15 päeva jooksul, vastasel juhul deaktiveerib register domeeni.

3. Domeeni omaniku nime ja/või e-posti aadressi muutmisel – domeenide register saadab kirja muudatuse kinnitamiseks domeeni uuele kontakt e-posti aadressile või ka senisele kontakt e-posti aadressile. Kui domeeni omaniku andmete muudatust mitte kinnitada, siis domeeni omaniku andmeid ei muudeta. Domeeni omaniku andmete muudatus tuleb kinnitada 5 päeva jooksul.

4. Domeeni teenusepakkuja vahetamisel – domeenide register saadab kirja muudatuse kinnitamiseks domeeni praegusele kontakt e-posti aadressile või ka uuele kontakt e-posti aadressile. Kui domeeni teenusepakkuja vahetust mitte kinnitada, siis domeeni ei kolita teise teenusepakkuja juurde. Domeeni teenusepakkuja vahetus tuleb kinnitada 5 päeva jooksul.

Kui domeeni kontaktmeili aadress ei ole kehtiv aadress, siis on võimalik seda muuta kliendiala kaudu, valides kliendialas “Domeenid”, seejärel klikkida vastaval domeenil ja valida “Muuda “owner” kontaktandmeid”.

Teine võimalus on saata meile vastavasisuline sooviavaldus domeeni praeguselt kontaktmeili aadressilt või kliendikonto kontaktmeili aadressilt.

Kui ei domeeniomaniku ega kliendikonto kontaktaadressilt ei ole võimalik kirju saata, siis on ainus võimalus saata meile digitaalallkirjastatud avaldus, mis on allkirjastatud domeeni omaniku või kliendikonto omaniku poolt.

Kui Teil on juba varasemalt registreeritud mõni rahvusvaheline (.com, .org, .net, .info jne.) domeen ja olete oma kontakt e-posti aadressi juba kinnitanud, siis uue domeeni registreerimisel ei ole vaja seda uuesti kinnitada.

Radicenter 2024
See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.