Kuna veebilehed on muutumas järjest ressusrsinõudlikumaks ning lehega lingitud failide/inodede hulk võib olla päris suur ja paljudel puudub võimalus kasutada mõnda CDN’i (Content Delivery Network) – on meie poole pöördutud küsimustega, kuidas toimida edasi – kas kasutada alamdomeeni või aliasdomeeni?

Paljud on küsinud aliasdomeeni routimisest kuhugile alamkausta. Aliasdomeeni asemel oleks pigem soovitatav kasutada alamdomeeni (a’la failid.teiedomeen.ee). Miks? Vastus on päris lihtne – kui hakata aliasdomeeni “suunama” (routima) alamkausta, peaks veebilehele lisama .htaccess faili vastava mod_rewrite klausli – see aga tekitab mõneti lisaviivitust päringute ümbersuunamisel ja kaoks ära otseselt võimalik saavutatav “kiiruse vahe”. Kui aga kasutada alamdomeeni (mis on juba serveripoolt seotud õige kaustaga virtuaalselt), on vahe lehe laadimisel juba märgatav. Samuti võib kasutada aliasdomeeni alamdomeeni, seegi on seotud juba õige kaustaga.
NB! mod_rewrite suunamist CDN’ina pigem ei soovitaks.

Radicenter 2024
See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.