Osad kliendid on uurinud, et miks tulevad cPaneli serveril asuva domeeni või konto kohta teavituskirjad ja mida need täpsemalt tähendavad?
Siinkohal üritan mõneti lahti seletada, mida mingi kiri sisaldab.
Enamus kirju on saadetud algusega root@ ja lõpuga radicenter.eu – need on ametlikud reaalsed kirjad ja ei ole rämpspostitused!
Reeglina on kirjad saadetud cPaneli serveril asuva monitooringu- või turbetarkvara poolt automaatselt!

 

Hosting account resources exceeded

… ehk mingi kasutajakontol olev ressurss või piirangu limiit on saavutatud/ületatud.
See tähendab seda, et kasutajakontol on mingi tarkvara või sisuhaldus, mis kasutab suuremal määral konto ressursse kui see on paketitingimustega paika pandud.
Tavaliselt on tegemist nö. “ajutiste piikidega”, kus ajutiselt hetkel on kasutajakontol mõnel domeenil suurenenud koormus. Siinkohal midagi otseselt ei piirata, kuid teavitus saadetakse ikkagi 1x nädalas. Olenevalt teavituses kirjeldatust, jaguneb võimalik koormus:

 

– Exceeded concurrent website connections

Tegemist on siis samaaegsete päringutega veebilehel, ehk kui üks IP loob mitu erinevat samaaegset ühendust korraga. (Kui veebilehel on manustena mitu eri disainifaili jms. siis see läheb 1 aktiivse päringu alla tavakasutajal!)
Madalaimal paketil võib see piir saabuda, kui veebilehel tegutseb mingi paharobot. Ehk siis reaalne külastaja oma veebibrowseriga (FireFox/Chrome/IE/Edge/…) avab tavajuhul 1-3 aktiivset ühendust veebilehele (maksimaalselt kuni 10) – siis erinevad skännerid/paharobotid/rämpspostirobotid loovad korraga reeglina 15-… aktiivset ühendust 1 IP aadressi alt ning sellega koormavad teie veebilehte/kontot.
– Siinkohal tasuks uurida, milline bot teavituses mainitud ajal veebilehel viibis (seda näeb “Visitors” alt) ning soovikorral blokeerida selle IP aadressi .htaccess failiga.
(NB! Reaalsed otsimootorid Google/Bing/Yahoo/… oskavad käituda veebilehel nagu tavakasutaja ja luua kuni 10 aktiivset samaaegset ühendust, põhjustamata täiendavat koormust!)

 

–  Exceeded total server CPU usage

Tähendab seda et veebimajutuse kontol oli mingi skript või sisuhaldus või rakendus mis soovis kasutada üle 100% teie kontole eraldatud ressursist vastavalt teavituses kirjeldatud määrale. Kuigi “tavajuhtudel” võib seda esineda “piigiti” ajutiselt eelnevas alapunktis mainitud bottide veebilehe külastatavuse/toimingute korral, siis kui antud ressurss hakkab esinema sagedasti või/ning on kasutusel mõni veebpood (väikseimas veebimajutuse paketis), tasuks uurida kas:
– sisuhaldusel on kõik uuendused nii sisuhaldusel kui ka lisaosadel ajakohased ja uuendatud
– andmebaasitabelid on optimeeritud ja ei sisaldaks manageerimata rämpsposti kommentaarides
– milline PHP versioon on kasutusel (näiteks PHP 7 korral oleme märganud kodulehe külastatavuse ja avanemise kiiruse kasvu märgatavalt!)
Kui eelnevad punktid on kõik korrektsed kuid endiselt on koormus, võtke ühendust meie kasutajatoega täiendavaks uurimiseks (kasutajatugi oskab tõenäoliselt anda teile võimalikke soovitusi või leida kitsaskoha, mida ise ei pruukinud avastada…)

 

– Exceeded disk IO rate

Ehk siis määr, kui kiiresti midagi teie kasutajakontole kirjutatakse/loetakse (failide näol)
Kuna kasutusel on kiired SSD kettad, siis see ressurss ei tohiks tavajuhul teie konto kohta saadetud teavituses näha olla.
Kui aga teavituses leidub, tasuks uurida, kas:
– teil on tekkinud mingid uued logifailid sisuhalduse alla
– tekkinud mingid imelikud failid sisuhalduse alla
– on olnud mingi ründekatse veebilehele
(antud ressurssilimiit võib näha olla ka juhul, kus on olnud suurem bottide liiklus teie veebilehel!)

Kui kontol on siiski olnud ainult tavapärased toimingud kui teile saadetakse neid teavitusi jätkuvalt, tasuks uurida meie kasutajatoelt, kas peaks hakkama mõtlema suurema (võimsama) veebimajutusekonto paketi peale! (Kuna tihtipeale näiteks veebipoodidel kasvab liiklus/ressursinõudlus selliselt kus paar aastat on väikseimast paketist piisav kuid lõpuks läheb liiklus piisavalt suureks et peaks hakkama paketi mahte/ressurssi suurendama!)

Radicenter 2024
See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.