1. FTP samaaegsete ühenduste limiit

Tulenevalt täiendavast turvalisusest on FTP ühenduste arv ühelt IP aadressilt piiratud meie jagatud hostinguga serveritel 10 avatud samaaegse ühendusega.
Enamus FTP rakendusi suudavad samu sessioone/ühendusi taaskasutada ning nendega probleeme ei ole. Osad rakendused seda aga ei suuda – näiteks FileZilla.
Antud juhul oleks lahenduseks piirata samaaegsete ühenduste arvu 4-5’ni (osadel juhtudel rakendab FTP GUI ka kontrollsessioone, miska samaaegsete ühenduste arv oleks n*2)
Filezilla puhul:

File -> Site Manager -> Select your FTP Site from the left-hand menu -> Transfer Settings tab
Valige checkbox “Limit number of simultaneous connections” ja pange max ühenduste arvuks mitte rohkem kui 4-5.

 

2. FileZilla – Suured failid ei salvestu üle FTP

Probleemiks on olnud osadel juhtudel see et suuri faile justkui ei õnnestu serverile salvestada (näiteks 3GB > …). FTP programm kas hakkab uuesti faili üle salvestama või annab veateate ühenduse kadumise kohta. Levinud on antud probleem FileZilla ja/või Mac kasutajate hulgas. Serveril failisuuruse limiiti ei ole.
Upload on mitte kinni Serveris vaid osaliselt netiühenduses/ruuteris/tulemüüris. Ehk siis probleemiks ongi see et klientrakendus ei saa aru et ta peaks kasutama APPE käsku ning kasutab selle asemel hoopis STOR käsku (viimane aga hakkab juba üleslaetud faili uuesti üle kirjutama), kuna nö “control session” kukub.
Rohkem infot FileZilla ametlikus teadaandes lehel:
https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration#Timeouts_on_large_files

Lahendusena võiks proovida:
1. Testimise mõttes võiks proovida FileZillas avatud ühenduste arvu määrata 1 peale aga see ei pruugi aidata.
2. Windowsi masinatel võiks proovida WinSCP rakendust ja Mac’il CyberDuck rakendust või soovitatavalt otse käsurealt “scp” rakendust.

 

3. FileZilla – ECONNREFUSED viga

Vahet ei ole, kas olete välismaal või kodumaal internetiühenduse taga – kui juhtub, et teie arvuti ja meie serveri vahel on mõni tulemüür ja/või proxy – ei pruugi teie arvutis olev FileZilla kliend automaatselt tuvastada ennast korrektselt serverile ja isegi kui IP on whitelistitud või ei ole blokeeritud, saate vastuseks serverilt vea: ECONNREFUSED
Probleem siinkohal on selles, et FileZilla ei pruugi osata ennast tuvastada korrektselt proxy/tulemüüri tagant.
Lahendus oleks:
1. Ava FileZilla ja liigu kohta Failimenüü -> Edit -> Network Configuration Wizard

Seejärel peaks nähtavale tulema aken “Firewall and router configuration wizard” seal peaks vajutama “Next”

2. “Transfer Mode” aknas peaks valima “Passive” ja “Allow fallback to other transfer mode on failure” ning vajuta nupule “Next”

3. “Passive Mode” lehel tuleks valida “Use the server’s external IP address instead” ning vajuta nupule “Next”

4. “External IP address” aknas (et FileZilla oskaks korrektse IP’ga tuvastada end serverile) vali “Get external IP address from the following URL:” ning kontrolli et URL real oleks: http://ip.filezilla-project.org/ip.php ja vajuta nupule “Next”

5. “Port Range” aknas vali “Ask operating system for a port” ja vajuta nupule “Next”

6. “Testing Configuration” aknas vajuta nupule “Test” – peale seda peaks FileZilla saama väliselt kontrollserverilt omale korrektse IP ja oskama tulevikus tuvastada alati ka Proxy/tulemüüri tagant ennast korrektselt serverile korrektse välise IP’ga.

Radicenter 2024
See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.